Świat z każdym rokiem się zmienia, co jest widoczne między innymi w podejściu do dbania o psy na przestrzeni lat. Coraz większą uwagę poświęca się wykonywaniu u nich regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Producenci produktów tworzonych z myślą o tych zwierzętach dysponują już szeroką ofertą oferowaną zainteresowanym właścicielom czworonogów, którzy czasami nie wiedzą co okaże się dla nich najlepszym rozwiązaniem. Oto przegląd produktów, które umożliwiają obcinanie paznokci psu.

Cążki
Powszechnie określane są jako obcinaczki do pazurów. To przyrządy przeznaczone specjalnie z myślą o psich pazurach. Nie można bowiem wykorzystywać w tym celu produktów przeznaczonych dla ludzi, ponieważ będą one jedynie miażdżyły płytkę pazura. W sklepach możemy znaleźć cążki w kilku różnych rozmiarach, dzięki czemu możemy dopasować je do wielkości naszego psa. Jeżeli boimy się uciąć psu za dużą część pazura powinniśmy rozpatrzyć kupno cążków z regulowanym ogranicznikiem.

Nożyczki
Produkt ten sprawdzi się idealnie dla małych ras psów, które nie mają zbyt grubych pazurów. Mogą być również z powodzeniem wykorzystywane do skracania kocich pazurów.

Szlifierki
Charakterystycznym dla tego rodzaju produktu jest fakt, że pazur zamiar ucięty jest stopniowo piłowany. Daje nam to większą kontrolę nad długością pazura oraz jego kształtem. Używanie szlifierki jest proste, wystarczy umieścić pazur psa w specjalnym otworze i uruchomić szlifierkę. Warto zwrócić uwagę na to, czy urządzenie to jest ciche, aby niepotrzebnie nie stresowało naszego pupila oraz czy posiada funkcję zapobiegającą przypadkowemu wciągnięciu sierści.

Pilniki
Ich głównym przeznaczeniem nie jest skrócenie pazurów u psa, a wygładzenie po ich obcięciu na przykład cążkami. Dzięki temu po zakończeniu zabiegu pazury nie będą posiadać ostrych końców, które mogą przeszkadzać psu.