Jeśli pracujesz w branży transportowej lub w dziale związanym z transportem, to z pewnością prędzej czy później dopadnie Ciebie zagadnienie o koszt miejsca paletowego w magazynie. W zależności od miejsca, w którym pracujesz to właśnie Ty może będziesz musiał / musiała pytać o taki koszt w firmie, która zajmuje się składowaniem palet w magazynie albo to Ciebie będą o to pytać. Zatem musisz wiedzieć jak mniej więcej kształtują się takie koszty w Twojej okolicy, by wiedzieć jaką stawkę wynegocjować, kiedy będziesz musiał / musiała z takiego rozwiązania skorzystać.

Składowe ceny magazynowania palety – ile kosztuje miejsce paletowe w magazynie

Zacznijmy jednak od podstaw. Musisz wiedzieć z czego składa się taka cena, by wiedzieć ile kosztuje miejsce paletowe w magazynie . Przede wszystkim, jeśli zamierzasz stale wynająć jedno lub kilka miejsc paletowych, to jako pierwszy koszt pojawia się stały czynsz za wynajem, który musisz opłaca miesięcznie w stałej cenie. Oprócz tego do ceny dochodzą jeszcze koszty eksploatacyjne oraz koszty za dodatkowe usługi – w przypadku tego drugiego musisz zorientować się, co dany magazyn uznaje za takie usługi i wybrać najbardziej korzystny dla Twojego przypadku.

Jaka jest cena za miejsce paletowe ?

Jednak odpowiedź na pytanie ile kosztuje miejsce paletowe w magazynie nigdy nie będzie taka sama. Dlaczego? Ponieważ ostateczna cena i tak jest uzależniona od między innymi miejsca, w którym znajduje się magazyn. Miejsce paletowe w magazynie, które znajduje się z dobrym dojazdem blisko autostrady będzie droższe od magazynu, który umiejscowiony jest w mniej dogodnym miejscu. Z prowadzonych badań wynika, że średnia cena mieści się w przedziale od piętnastu do czterdziestu euro za jedno miejsce. Więc tak mniej więcej już wiesz ile kosztuje miejsce paletowe w magazynie oraz wiesz już co wpływa na taką, a nie inną cenę. Teraz musisz zdecydować co dla Ciebie będzie najlepszym rozwiązaniem i poszukać odpowiednich magazynów w wybranej przez Ciebie lokalizacji.