Jeśli zamierzasz zostać przewoźnikiem transportowym i zatrudniać kierowców zawodowych, to musisz wiedzieć o kilku ważnych i istotnych aspektach. Przede wszystkim praca kierowcy zawodowego nie jest prosta. Wydaje się, że to tylko wejście do pojazdu i jazda. Tylko, że ta jazda każdego dnia trwa co najmniej dziewięć godzin z jedną czterdziestopięciominutową przerwą po czterech i pół godzinach jazdy. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznego miejsca pracy. A w przypadku kierowców zawodowych liczy się także… wygoda.

Miejsce pracy kierowcy zawodowego

Przede wszystkim musisz pamiętać o jednej rzeczy, przyszły przewoźniku. To już nie są czasy, gdzie kierowca wsiadał a kabina tira wyposażenie miała skromniutkie. Oj nie! Jeśli chcesz mieć pracowników, którzy będą dobrze wykonywali swoje obowiązki, to musisz zapewnić im wygodną pracę. Co to w praktyce oznacza?

Moim zdaniem do najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o kabina tira wyposażenie jest klimatyzacja. Tak, zdarzają się jeszcze w obiegu ciągniki siodłowe, które klimatyzacji nie posiadają i w upalne dni jazda takim pojazdem to po prostu męka. I może być bardzo niebezpieczna. Dlaczego? Ponieważ kilkugodzinna jazda w sytuacji, gdy na drogach jest trzydzieści stopni ciepła jest bardzo niebezpieczna i kierowca może stracić czujność, a z pewnością też pogorszy mu się refleks. Jako, że zestawy typu ciągnik siodłowy z naczepą to około czterdzieści ton, to nie trudno sobie wyobrazić co może się stać, gdy kierowca ciężarówki za późno wykona jakiś manewr…

Drugą, istotną rzeczą według mnie jest zapewnienie wygodnego łóżka, by kierowca po wielogodzinnej jeździe mógł wygodnie odpocząć w samochodzie. Pamiętaj – wypoczęty kierowca, to mający dobry refleks kierowca.

Uważam, że kabina tira wyposażenie nie może obyć się bez CB Radia. Dlaczego? Dzięki temu urządzonku kierowca dowiaduje się od innych kierowców o różnych sytuacjach drogowych, dzięki którym może bardzo często omijać korki spowodowane przez wypadki. A więc i dojechać dzięki temu szybciej na miejsce rozładunku czy załadunku.

Jako dodatek do kabina tira wyposażenie możesz zakupić GPS-a, by sprawdzać gdzie dokładnie znajduje się kierowca oraz kupić kamerkę samochodową, by rejestrować wydarzenia, które mogą wydarzyć się na drodze.