Początkujący miłośnik herbat może zadawać sobie pytanie – ile parzyć zieloną herbatę? Jest to bardzo ważne, jeśli nie jedno z najważniejszych, pytań. Od tego, ile czasu zajmie nam parzenie zależą walory smakowe naparu. Pierwsze parzenie jest mocniejsze. Herbata ma bardziej intensywny smak i działanie pobudzające. Kolejne parzenia są już delikatniejsze, co wiąże się z łagodniejszą konsystencją oraz działaniem relaksującym.
Ile parzyć zieloną herbatę? Oto konkrety: czas jest zróżnicowany, ale według ekspertów oscyluje wokół 1-3 minut.

 

Zależy to od gatunku herbaty, stopnia rozdrobnienia suszu i twardości wody. Twardość wody wpływa na czas parzenia zielonej herbaty. Wydłuża go. Jeśli chodzi o rozdrobnienie suszu: herbaty bardzo rozdrobnione parzy się krótko, z kolei te o dużych listkach – znacznie dłużej.
Warto zainteresować się sposobem i czasem parzenia herbat. Nie jest to wiedza tajemna, tylko ogólnodostępna. Jeżeli chcemy zasięgnąć więcej informacji, możemy poszukać w konkretnych książkach lub poradzić się pracownika herbaciarni. Nie ograniczajmy się do jednego sposobu parzenia. Poszerzajmy horyzonty.