Pojemniki plastikowe wielokrotnego użytku są dzisiaj powszechnie używane przez przedsiębiorców reprezentujących niemal każdą gałąź przemysłu. Są doceniane ze względu na wygodę ich stosowania, trwałość oraz idącą za nimi oszczędność pieniędzy czy mniejszą szkodliwość dla środowiska naturalnego. Coraz większą popularnością cieszą się pojemniki KLT, które dotychczas wykorzystywała głównie branża motoryzacyjna. Przekonaj się, co je wyróżnia i sprawdź, czy sprawdzą się również w twojej firmie.

Pojemniki KLT

Pojemniki KLT wyróżniają się przede wszystkim sporą wytrzymałością. Cechuje je bezpieczeństwo ich stosowania – właśnie dlatego dotychczas doskonale sprawdzały się w branży automotive. Transport dużych i ciężkich części samochodowych wymaga sprawdzonych rozwiązań, które chronią przed niechcianymi usterkami i – co za tym idzie – wydatkami. Niepodważalne zalety które mają tego typu pojemniki przemysłowe sprawiły, że są coraz chętniej wybierane przez przedsiębiorców z innych branż.

Co jeszcze wyróżnia opakowania KLT? Warto podkreślić, że cechują się ustandaryzowanymi wymiarami. Określony normy sprawiają, że pojemniki plastikowe są w pełni dopasowane do rozmiaru palet służących do transportu. W ten sposób poprawiają się warunki magazynowania czy przewożenia wybranych produktów. Musisz wiedzieć, że możliwe jest ich stosowanie w przedsiębiorstwach stosujących zarówno systemy zautomatyzowane, jak i ręczne. Nie bez znaczenia jest również fakt, że pojemniki KLT można składać, dzięki czemu zajmują mniej miejsca i umożliwiają oszczędność przestrzeni użytkowej. Oznacza to także niższe koszty przewozu.

Praktyczne pojemniki KLT spełniają także normy, które narzuciło stowarzyszenie motoryzacyjne.

pojemniki klt

Podstawowe informacje

Wielorazowe opakowania KLT powstały z kopolimeru polipropyleny, czyli materiału zapewniającego im dużą trwałość oraz odporność na pogodę oraz promienie UV. Ich ogromną zaletą jest łatwe czyszczenie. To nie tylko wygodne, ale przede wszystkim oznacza, że przedsiębiorstwo zaoszczędzi na ciągłych wymianach.

Poszczególne pojemniki KLT mogą się między sobą różnić. Producenci oferują skrzynki z praktycznymi pokrywami lub wygodnymi uchwytami. Dostępne są również modele posiadające specjalną przestrzeń do naklejania etykiet opisowych. Wśród najczęściej stosowanych należy jednak wymienić opakowania KLT typu VDA-R. Można poznać je po zespolonym dnie i wydrążonych odpływach, które pozwalają utrzymać je w czystości.

Należy podkreślić, że pojemniki KLT mogą być poddawane recyklingowi. Oznacza to, że są znacznie mniejszym obciążeniem niż stosowane dotychczas alternatywy.

pojemniki automotive

Zastosowanie pojemników KLT

Gdzie można stosować pojemniki KLT? Służą przede wszystkim magazynowaniu i transportowaniu ciężkich części samochodowych, do których nie są niezbędne specjalistyczne zabezpieczenia. Ich ujednolicone rozmiary sprawiają, że są łatwiejsze w przenoszeniu i ustawianiu, co pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni użytkowej czy przewozowej. Przedsiębiorcy doceniają je, bo takie rozwiązania przekładają się na ich realną oszczędność finansową – mogą bowiem ograniczyć przestrzeń roboczą oraz liczbę wykonywanych transportów. Warto podkreślić, że wynikiem takich działań jest także mniejsza emisja spalin, co nie pozostaje bez znaczenia dla ogólnego obciążenia środowiska naturalnego.

Choć początkowo pojemniki KLT były stosowane przede wszystkim w branży automotive, dzisiaj możemy znaleźć je również w innych gałęziach przemysłu. Większość przedsiębiorstw potrzebuje bowiem rozwiązań, które usprawniają zarządzanie, zwłaszcza w przypadku produkcji zautomatyzowanej. Tymczasem wielorazowe opakowania KLT cechują się dużą wytrzymałością i wygodą użytkowania.