Każdy, kogo czeka przeprowadzka wymagająca przewozu sprzętu AGD i mebli, zastanawia się, jak zorganizować transport, by każdy element bezpiecznie dotarł w nowe miejsce, a koszty przewozu nie były zbyt wysokie. O ile meble są łatwiejsze w przewozie, sprzęt AGD wymaga specjalnego przygotowania i szeregu zabezpieczeń, dlatego w dzisiejszym artykule podamy kilka wskazówek na prawidłowe zapakowanie sprzętu AGD na czas transportu. Opowiemy również, jak zabezpieczyć meble, by nie uległy uszkodzeniu w transporcie.

Przygotowanie sprzętu AGD i mebli do przewozu krok po kroku

Najwięcej kłopotu w transporcie sprzętu AGD sprawia najczęściej przewóz lodówek, pralek, suszarek i zmywarek, dlatego poniższe wskazówki będą dotyczyły przede wszystkim tych sprzętów:

  • usunięcie wszystkich elementów ruchomych – szklane półki, szuflady, koszyków ze zmywarki dotyczy to również mebli i znajdujących się w nich szuflad i półek; elementy te najlepiej zabezpieczyć folią bąbelkową i taśmą klejącą;
  • zabezpieczenie drzwiczek przed otwieraniem się – wystarczy kawałek taśmy klejącej, by zabezpieczyć drzwi, które mogłyby otwierać się zarówno w trakcie przenoszenia, jak i transportu, uchroni to przed uszkodzeniami;
  • zabezpieczenie przewodów – wystarczy je zwinąć i spiąć trytytką lub taśmą klejącą, dzięki temu minimalizuje się ryzyko przypadkowego wyrwania przewodu lub rozwijania w trakcie przenoszenia;
  • zabezpieczenie kartonem, stretchem i taśmą przed uszkodzeniami mechanicznymi – narożniki i elementy wystające warto zabezpieczyć kartonem, a następnie całość owinąć folią bąbelkową i stretchem.

Warto mieć na uwadze, że większość sprzętów AGD, w szczególności lodówka, zamrażarka czy pralka, powinny być odłączone kilka godzin wcześniej. Jak dodaje usługodawca w zakresie transportu Warentrans, należy upewnić się, że w żadnym z nich nie znajduje się woda, a wszystkie te sprzęty należy transportować w pozycji pionowej.

Jaki rodzaj transportu wybrać, by było korzystnie i bezpiecznie?

Rodzaj transportu uzależniony jest od ilości mebli i sprzętu, jakie należy przewieźć. Jeśli nie ma ich zbyt wiele, wystarczający będzie mały bus. Warto skonsultować się z firmą transportową, która ma doświadczenie w transporcie mebli i sprzętu AGD. Na podstawie krótkiego wywiadu będzie mogła ocenić, jaki rodzaj auta będzie najkorzystniejszy dla klienta. Jednocześnie firmy specjalizujące się w przewoźnictwie to gwarancja bezpiecznego transportu sprzętu i mebli.